UWAGA! Dołącz do nowej grupy Bytom - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Andrzej Wężyk nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Bytomiu


W ostatnich dniach Bytom doczekał się zmiany na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej. Michał Staniszewski złożył rezygnację z tej funkcji, uzasadniając decyzję obowiązkami zawodowymi. W wyniku tajnego głosowania, nowe kierownictwo objął Andrzej Wężyk, który ma za sobą długą karierę radnego. Rada podjęła również decyzję o wyborze nowej wiceprzewodniczącej.

Rezygnacja Michała Staniszewskiego z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej wywołała poruszenie wśród lokalnych polityków oraz mieszkańców. Radny, który pełnił tę funkcję, podkreślił, że nie zamierza rezygnować z aktywności w Radzie Miejskiej i będzie kontynuował swoją pracę jako radny. Staniszewski wyraził wdzięczność wobec swoich współpracowników oraz mieszkańców za dotychczasową współpracę.

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Bytomiu został Andrzej Wężyk, który posiada znaczące doświadczenie w działalności samorządowej. Od 2006 roku jest aktywnym członkiem Rady, w przeszłości pełnił już rolę wiceprzewodniczącego oraz przewodniczącego. Oprócz tego, rada wybrała też Izabelę Kozak z klubu radnych Bytomska Siła Miasta na stanowisko nowej wiceprzewodniczącej, co wskazuje na dynamiczne zmiany w strukturze lokalnych władz.

Źródło: Urząd Miasta Bytom


Oceń: Andrzej Wężyk nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Bytomiu

Średnia ocena:4.63 Liczba ocen:17


Zobacz Także