Bytom wzbogacił się o nowy neon, który od piątkowego wieczoru wita gości przybywających od strony Chorzowa. Napis „Kierunek GZM.pl” został uruchomiony na ścianie kamienicy przy ul. Chorzowskiej 7, jako część wydarzenia zorganizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię we współpracy z miastem Bytom. To trzeci z kolei neon, który powstał w metropolii, po neonie w Katowicach i Dąbrowie Górniczej, co podkreśla znaczenie tych świetlnych instalacji w przestrzeni miejskiej.
W debiucie nowego neonu uczestnicy mieli okazję dołączyć do nocnego spaceru, który poprowadził pasjonat neonów, Dominik Tokarski. Uczestnicy mogli odkrywać Bytom w blasku neonów, zobaczyć zarówno istniejące, jak i te, które już zniknęły z miasta. W trakcie wycieczki przewodnik dzielił się fascynującymi historiami związanymi z projektantami neonów, ich rzemieślnikami oraz wpływem, jaki miały na potrzebę i gusta mieszkańców w różnorodnych okresach.
Piątkowy spacer był częścią większego wydarzenia – święta Metropolii, które odbywa się w dniach 26-28 czerwca. Festiwal „Kierunek GZM” promuje mikrowyprawy, oferując gościom możliwość odkrywania nietuzinkowych miejsc i atrakcji w 41 miastach oraz gminach tworzących GZM. Tegoroczny program obfituje w różnorodne wydarzenia, w tym 265 wycieczek i 4 wydarzenia specjalne, które mają na celu aktywne i pieczołowite poznawanie lokalnej kultury oraz historii regionu.
Źródło: Urząd Miasta Bytom
Oceń: Nowy neon w Bytomiu powita przyjezdnych z Chorzowa
Zobacz Także


